Week 12: Slecht weer en moeilijke matchen
Januari is een moeilijke maand: er zijn afwezige spelers als gevolg van examens en op de koop toe hebben we ook een paar gekwetste spelers. Zo wordt de strijd om onze doelen te bereiken voor enkele ploegen erg moeilijk en mogen we al blij zijn als de ploegen gevuld geraken.
Ondanks de wegen was de toestand niet ernstig genoeg om uitstel te vragen en dus moesten onze heren A naar Namen om het op te nemen tegen Vedrinamur. Wij speelden met de gewone ploeg: Ward, Jan, Jamie en Pepijn. De tegenstander leek wel haalbaar want “slechts” 2 B0 en 2 B2: op papier waren wij in het voordeel. Bovendien begon het goed: Jan wint, maar Ward verliest een belle. Vervolgens winnen zowel Pepijn als Jamie: 1-3. Jan wint de volgende ronde: 2-4, maar dan komt de tegenstander toch terug: 4-4: alles moest herbeginnen. Jamie houdt de stand gelijk: 5-5 en vervolgens Jan: 6-6. Dan gaat Pepijn in een belle onderuit en ook Jamie verliest: 6-8. Enkel nog een gelijkspel mogelijk, maar dat kon in de laatste ronde niet meer worden binnen gehaald: jammer want dit was een kans om een stapje verder weg te geraken van de degradatieplaatsen. Ward kende een offday, wat dubbel jammer was omdat hier zeker een kans op puntenwinst lag.
Onze heren B moesten nog verder door het sneeuwlandschap namelijk naar het verre Henegouwen – Saint Piat was de tegenstander. Het ging hier over een degradatieduel waarbij de twee laatste ploegen het tegen elkaar opnamen. Wij speelden met Maxim, Klaas, Jurek en Laurent.
De tegenstander met B2, 2 B4 en B4. We lagen dus een beetje onder op papier. En thuis hadden we tegen deze ploeg nipt verloren. Maxim en Klaas winnen hun beide matchen en ook Jurek wint in de eerste helft: een mooie 3-5 voorsprong halfweg. De tegenstander vecht terug en zo wordt het gelijk.
Klaas en Maxim maken terug de kloof: 5-7. Laurent gaat dan, ondanks matchpunten en een belle, toch onderuit en ook Jurek verliest: 7-7. Kunnen Maxim en Klaas het maximum behouden in de laatste ronde? Zij spelen allebei een belle waarin Maxim ondanks een 2-0 voorsprong uiteindelijk toch verliest terwijl Klaas zijn belle wint: 8-8. Wij behouden daarmee onze laatste plaats maar de kloof wordt niet groter. Behoud blijft een erg moeilijke doelstelling.
Onze heren C kregen het bezoek van Mattec. Wij speelden met Bruno, Steve, Edwin en Victor. Mattec met C0, 2 C2 en C4. Op papier waren wij in het voordeel nadat we in de heenronde gelijk gespeeld hadden. Beide ploegen kunnen de punten gebruiken in het kader van de strijd om behoud.
Victor en Edwin namen een goede start: 2-0. Bruno won vervolgens: 3-1. Nadien verliest Edwin en ook Steve, maar de anderen winnen zodat we onze voorsprong behouden: 5-3. Vervolgens diepen Edwin en Victor de kloof uit tot 7-3. Bruno zorgt dan voor 8-4. Victor met 4 op 4 en Edwin halen dan de winst binnen: 10-4. Ook Steve en Bruno winnen ook nog zodat we belangrijke punten binnenhalen.
Onze heren D met Jonas, Joris, Bert en Frank kregen St Truiden op bezoek. St Truiden had een stevige ploeg met C6 en 3 D0. Dat beloofde een zware opdracht te worden. Met winst van Frank en Jonas hielden we gelijke tred tot 2-2. Dan brak de veer en scoorde de tegenstander 4 matchen op rij: rust met 2-6. Dat zag er niet goed uit en de tegenstander liet niet los en stoomde door naar 3-9. Als troostprijs konden Jonas, Joris en Bert de laatste drie matchen wel winnen maar toen was het kalf al verdronken.
Onze E-ploeg met Tom, Arjen, Kobe en Finn nam het op tegen Hoeselt met E0, 2 E2 en E4.
Op papier waren wij sterker en wij hadden de kampioen preminiemen in onze rangen, maar Hoeselt had ook sterke jeugd bij met o.a. de kampioen miniemen. Finn verloor in een belle met 10-12 en ook Kobe ging onderuit: 0-2. Arjen won dan vlotjes, maar onze kopman Tom verloor eveneens. Het werd een moeilijke avond en we gingen dus rusten met een 2-6 achterstand. Kobe won zijn derde wedstrijd en ook Arjen won zijn match: 4-8. Maar dan won Hoeselt drie matchen op rij. Tom won uiteindelijk zijn laatste match: 5-11 verlies tegen een sterke ploeg. Op naar de volgende match.
Onze F-ploeg was vrij deze week.
Onze G-ploeg trok naar Stokrooie met Liam, Tobe, Steven en Bart. De tegenstander speelde met E4 en 3 E6. Dat kon dus spannend worden. Liam wint zijn eerste twee matchen, maar de anderen verliezen: 2-4. Dan wint Steven en zo gaan we rusten met een 5-3 achterstand.
Bart en Liam maken na een spannende belle gelijk: 5-5 en het blijft gelijk: 6-6. Bart en Steven brengen ons op voorsprong: 6-8. In de slotronde wint Liam zijn vierde op rij tegen de E4 en hij haalt op die manier de match binnen voor onze ploeg.
Bij onze jeugd hebben we enkele nieuwe spelertjes die willen proeven van competitie.
Het doel is wat ervaring op te doen maar “resultaten” mogen daarvan uiteraard nog niet verwacht worden. De wedstrijd tegen Peer van onze B-ploeg kon uitgesteld worden omdat onze spelers niet vrij waren. Onze A-ploeg speelde met Odiel, Brent en Sander Schepers tegen Bilzen met een E6 en 2 NG. Dat was al direct een pittige tegenstander. Het werd dan ook 10-0 voor Bilzen.
Op naar de volgende speeldag ,hopelijk met gevulde ploegen.
