Week 20: Pepijn wint de prijs voor de strijdlust
Onze heren A en B speelden thuis allebei tegen Sokah A en B. Het beloofde een zware klus te worden, want beide ploegen van Sokah staan in de ranking op de tweede plaats.
Onze heren A speelden met de gewone ploeg: Ward, Jan, Jamie en Pepijn. Sokah A speelde met Zhang (A20), 2 B0 en B4. De B4 was duidelijk meer waard, want hij wist 2 matchen te winnen.
Jamie en Pepijn namen een valse start met verlies: 0-2. Ward en Jan konden dit rechtzetten. Daarna volgde de match van de avond: Pepijn tegen Zhang: Pepijn speelde erg sterk en won de twee eerste sets maar met een ervaren A-speler van 58 jaar ben je uiteraard nooit klaar. Pepijn verloor set 3 en 4 en dus zou een belle beslissen. Pepijn bleef gefocust en dreef Zhang tot het uiterste. Uiteindelijk had Pepijn een matchbal die hij net niet kon verzilveren en dan won Zhang uiteindelijk toch. Hier had Pepijn meer verdiend. Jamie won tegen een sterke Di Pietro: 3-3. Ward en Jan wonnen opnieuw: we gingen rusten met 5-3. Pepijn verslaat dan Albert Rino, maar Jamie gaat in de belle, ondanks matchpunt, onderuit tegen de sterke B4: 6-4 terwijl het 7-3 had kunnen zijn. Ward en Jan verliezen dan ook, alhoewel ook Ward hier winstkansen had: onze mooie voorsprong plots om zeep. Pepijn gaat dan nog eens in een belle onderuit tegen de B4 terwijl ook Jamie verliest: 6-8. Van een ommekeer gesproken. In de slotronde wint Zhang zijn 4° match op rij terwijl Jan wint: terug onderuit met 7-9 en ondertussen was het 0.30 u. Pepijn won uiteindelijk slechts één match terwijl hij de ganse avond op een erg hoog niveau heeft gespeeld. Hij had meer verdiend: maar hij krijgt wel de (troost)prijs van de strijdlust.
Onze heren B konden rekenen op Klaas, Floris, Bruno en Laurent. Zij kregen ook een zware tegenstander met 2 B2 en 2 B4. In de eerste helft versloeg Klaas de 2 B4-spelers: 2-6.
Na de rust bleef de tegenstander te sterk voor onze spelers behalve voor Klaas: hij versloeg Daria (B2) en in zijn laatste match ging Klaas pas in de belle nipt onderuit: 3 – 13 was het verdict.
Onze C-ploeg trok eveneens op zaterdag naar Morata. Victor, Steve, Jonas en Stan namen het op tegen 2 C0, C2 en C6. Op papier waren de ploegen ongeveer even sterk, maar dat bleek niet in de match. In de eerste helft wonnen alleen Steve en Victor een match: 6 – 2. Dan verlies voor Jonas in een belle: 8-2. Onze spelers bieden dan meer tegenstand met winst voor Victor, Steve en Jonas, maar Stan gaat in een belle onderuit: 9-5. In de slotronde wint Steve zijn derde match met een logisch 10-6 verlies tot gevolg.
De D en E-ploeg trok op vrijdagavond naar Hasselt.
Voor de D-ploeg werd het een zware opdracht: leider Hasselt speelde met C6, 2 D2 en Bram (D4) als oud-A-speler uiteraard onklopbaar in deze reeks. Wij speelden met Robin, Lohren, Joris en Bert. In de eerste helft konden Lohren en Joris een match meepikken en zo stonden we al ruim in het krijt: 6-2. Nadien wonnen Bert en Robin een match: 8-4. In de slotronde was er nog winst voor Robin en Joris: 10-6 een logisch verlies.
Voor onze E-ploeg was de match tegen staartploeg Hasselt normaal een gemakkelijke klus. Maar het feit dat Hasselt nog punten moet pakken om zich te redden in deze reeks, maakte dat er plots een stevige ploeg stond met D2, D4 en 2 E0: op papier alvast sterker dan onze ploeg. Het zou dus spannend worden. Onze start was niet goed: Frank, Tom en Kobe verliezen: 3-0. Arjen, Tom en Frank kunnen de zaak rechtzetten: 3-3. Maar dan terug verlies voor Kobe in een belle en Arjen: 5-3.
Vervolgens wel winst voor Arjen, maar Kobe terug in een belle onderuit: 6-4. Dan winst voor Frank, maar Tom verliest : 7-5. Krijgen wij het gat nog dicht? Kobe wint dan zijn eerste match, maar deze keer verliest Arjen: 8-6. Enkel nog een gelijkspel mogelijk. Frank wint zijn derde match, maar Tom verliest: 9-7. En dat met vooruitzicht van de topmatch tegen Leopoldsburg waarmee we gelijk stonden, we deden geen goede zaak. Nadien blijkt dat Leo ook verliest en dus staan we nog altijd gelijk: het wordt een spannende match volgende speeldag thuis met als inzet de tweede plaats in de ranking.
Onze kampioenenploeg F, trok naar Aarschot met Raf, Nicolas, Finn en Liam. Het werd terug een non-match tegen E6 en 3 NG. De tegenstander kon 2 sets meepikken. Het is duidelijk dat onze ploeg een reeks hoger kan gaan spelen.
De G-ploeg trok naar Westel met Jelle, Bart, Tobe en Steven. Iedereen was E6: dat kon een spannende strijd worden. Maar wij namen een valse start: iedereen verloor: 4-0. Steven en Tobe wonnen en Jelle verloor in een belle zodat we halfweg 6-2 achter stonden. Steven won dan zijn tweede partij, maar daarmee was de match al gespeeld: 9-3. Tobe en Bart konden nadien nog milderen tot 11-5.
Onze A-ploeg bij de jeugd trok naar Peer met Ilias, Sander Skok en Sander Schepers. Iedereen was NG. Wij hielden gelijke tred met Peer dankzij 2 keer winst voor Ilias: 2-2. Nadien verloren we, ook het dubbelspel tot 6-2. In de laatste ronde ging Ilias in een belle ten onder: 8-2.
Onze B-ploeg bij de jeugd had normaal een match in en tegen Bilzen maar onze spelers waren niet vrij zodat we forfait dienden te geven.
Ondanks het feit dat bijna al onze ploegen deze week hebben verloren, is er geen man overboord
We staan nu al voor de laatste twee matchen van het seizoen. Onze ploegen hebben hun doelen al bereikt. Enkel onze E-ploeg kan nog strijd leveren voor de tweede plaats in de ranking op de volgende speeldag. Voor de anderen is het zaak om de ploegen volledig in te vullen want tijdens de laatste twee speeldagen worden de boetes voor forfaits en afwezige spelers verdubbeld.
