Logo TTC Schulen
TafeltennisSchulen

Week 1: Drie keer winst, drie keer verlies

Onze heren A hebben hun eerste match van het seizoen mogen uitstellen.
Jamie heeft een selectie voor de Belgium open waardoor deze eerste match werd uitgesteld tot eind oktober. Zo kunnen we in die reeks de kat nog even uit de boom kijken.

Voor het overige bleef het in Schulen nog muisstil want al onze ploegen speelden dit weekend op verplaatsing – misschien maar goed want we worstelen met een lekkend dak wat niet bevorderlijk is om te spelen.

Reeds in de eerste match mogen we enkele invallers al dankbaar zijn zodat we toch konden spelen met volledige ploegen – of dat elke week zal lukken??

Onze heren B in landelijke mochten al direct de verste verplaatsing van het seizoen maken, namelijk naar Gullegem. Klaas, Laurent, Jurgen en Senne trokken naar West-Vlaanderen.
Zij kregen daar een erg zwakke tegenstander voorgeschoteld: B6, C0 en 2 C4. Dat ging dan uiteraard vrij vlot: van 2-6 halfweg naar 2-10. Uiteindelijk 5-11 winst tegen wellicht de zwakste tegenstander van de reeks. Klaas met 4 op 4, Laurent met 3 op 4 – vader en zoon Kiekepoos met 2 op 4. De echte test zal pas in de volgende matchen blijken.

Onze heren C, D en E hadden wel geluk met een kleine verplaatsing: zij mochten alle drie in en tegen Paal gaan spelen. De C-ploeg speelde met Victor, Bruno, Steve en Edwin.
De tegenstanders met B6, C0 en 2 C2. Op papier waren wij in het voordeel en dat bleek ook al snel, want wij kwamen 0-3 voor. Nadien was er een tweede winstmatch voor Bruno, maar de andere spelers verloren zodat de match halfweg terug in evenwicht stond: 4-4. Daarna hadden we de kans om terug een kloof te maken: winst voor Edwin en Steve ging in een belle nipt onderuit: 5-5. Bruno won dan zijn derde match op rij: 6-6, maar daarna sputterde de motor en Paal won uiteindelijk afgetekend met 10-6. Dat heet een gemiste kans ondanks de goede start. Er waren echter verzachtende omstandigheden: er waren ziektekiemen in de ploeg geslopen: dat heet dan overmacht, jammer.

De D-ploeg in 3° provinciale nam het op tegen Paal E met Jonas, Joris, Bert en Lohren.
Zij kregen een verzwakte ploeg tegen: D0, D4, D6 en E6.
Het ging hier dan ook erg vlotjes: van 2-6 naar 3-9 en ook nadien kon de tegenstander geen match meer winnen: 3-13. 4 op 4 voor Jonas en 3 op voor de anderen.

Onze heren E debuteerden na hun promotie ook in derde provinciale. Zij speelden met Arjen, Kobe, Frank en Jos Braeken tegen Paal D. De D-ploeg was heel wat sterker dan de E-ploeg van Paal in 3° provinciale: onze jongens kregen 3 D0 en D6 tegen. In de eerste helft was er winst voor Arjen, Kobe en Frank: 3-5. Vervolgens winst voor Frank: 6-4. Daarna zat een gelijke stand erin: Kobe wint en Arjen gaat in een belle onderuit, jammer: 7-5. Nadien verliest Frank nog een belle, maar we blijven steken op 11-5. Jos Braeken zal nog moeten wennen aan 3° provinciale maar dat komt wel goed...

Onze heren F speelden ook na hun promotie voor de eerste keer in 4° provinciale en met dezelfde ploeg als vorig seizoen. Raf, Finn, Nicolas en Liam trokken naar Alken waar zij D4, E0 en 2 E4 tegen kregen. Dat beloofde een moeilijke opgave te worden.
Finn wint in de eerste ronde en vervolgens winnen Raf en Liam in een belle: 1-3. Vervolgens terug winst voor Finn alsook voor Raf en Nicolas zodat wij met een onverwachte grote voorsprong mochten gaan rusten. Nicolas en Liam maken er dan 2-8 van en vervolgens wint Finn tegen de D4: 3-9 en de buit was binnen. Het werd uiteindelijk 5-11 en heel opvallend: er waren 6 belles en die wonnen onze jongens allemaal. Daar mogen onze andere ploegen een voorbeeld aan nemen.

Onze G-ploeg trok naar Morata: hier speelden Steven, Tobe, Bart en Ilias. Voor Ilias was dit de eerste match bij de senioren. Zij kregen E4, E6 en 2 NG tegen. Dat leek een haalbare opdracht. Bart en Steven starten met winst en zij doen dit in hun volgende ronde nog eens over: 2-4 voorsprong. Tobe wint dan terwijl Ilias zich uiteraard nog moet aanpassen aan het spel bij de senioren. 3-5 halfweg. Tobe wint dan opnieuw, maar de rest van de ploeg verliest zijn match: 7-6. Tobe wint vervolgens zijn derde match: 7-7. De laatste ronde zou beslissen. Bart ging uiteindelijk in een belle onderuit en Steven verloor: 9-7 verlies . Een gelijkspel was billijk geweest.

Bij de jeugd spelen we met twee ploegen in de reeks – 12.
Onze A-ploeg trok naar Herckenrode met Mila en de zusjes Anse en Mare.
De tegenstander was wat sterk voor onze spelers. Anse kon de eer redden met een winstmatch: 9-1.

Onze B-ploeg ging spelen in Lipalet: Odiel, Sander Schepers en Sander Skok waren hier van de partij. Iedereen was NG. De eerste ronde ging naar de spelers van Lipalet.
In de tweede ronde kon Sander Skok winnen in de belle en ook in de volgende ronde won Sander opnieuw: 4-2. Ook het dubbelspel ging naar Lipalet. Nadien konden wij geen match meer winnen: 8-2.

Op naar week 2 waarin al onze ploegen thuis spelen, dan rekenen we ook op het thuisvoordeel.

Jamie Eling schittert in de eerste fase van het Nationaal Jeugdcriterium!