Logo TTC Schulen
TafeltennisSchulen

Kobe en Lene in de finale van het Vlaams Jeugdcriterium!

Afgelopen zondag vond het laatste tornooi van het seizoen 2025/2026 plaats, nl de finaledag van het Vlaams Jeugdcriterium.

Voor Schulen hadden 2 spelertjes zich weten te klasseren voor deze dag, nl Lene en Kobe Janssen. Dit door hun goede prestaties op de eerste 3 fases.

Lene en Kobe trokken dus naar het Redingenhof in Leuven samen met coaches Klaas en Jurgen.

Lene stond voor aanvang van de finaledag op de eerste plaats (na 2 x 1ste en 1 x 3de in de eerste 3 fases) met een redelijk geruststellende voorsprong op de 2de in de ranking.

Maar zeker de eerste drie meisjes zijn redelijk aan elkaar gewaagd. Dat bleek ook afgelopen zondag.

De eerste wedstrijd verliep zeer vlot voor Lene.

De tweed wedstrijd zou een zware dobber worden tegen Delia. Dit meisje had fase 3 gewonnen. Ook nu was Delia net iets te sterk. De eerste 2 setten werden telkens met het kleinste verschil verloren waardoor de veer een beetje brak. Maar niet erg, want Lene liet duidelijk zien dat ze de voorbije maanden heel veel vooruitgang heeft geboekt.

Wedstrijd 3 was er ééntje tegen Febe (Hoeselt). Beide meisjes hebben dit seizoen dikwijls tegen elkaar gespeeld waardoor we weten dat het altijd een beetje onvoorspelbaar is.

Lene begon zeer goed en won de eerste 2 setten. Febe herpakte zich en sleepte een belle in de wacht. In deze belle had Lene verschillende wedstrijdballen maar ze kon deze helaas niet verzilveren. Zeer jammer na een mooie wedstrijd.

De laatste wedstrijd werd vlot gewonnen waardoor Lene derde eindigde.

Maar in de ranking over het volledige seizoen haalde Lene het vlot.

Met 34 punten (7 punten meer dan de tweede) was ze de verdiende winnaar van het Vlaams Jeugd criterium bij de benjamin meisjes voor het seizoen 2025/2026. Dikke proficiat.

Broer Kobe speelde mee in de reeks pre-min 2. In de tussenstand stond Kobe voor de finaledag op plaats 4. Maw mits een zeer goed resultaat zou de 3de plaats binnen bereik kunnen zijn.

Helaas voor Kobe begon de dag dramatisch. De eerste wedstrijd werd met 0-3 verloren tegen een spelertje van Gent. ( 3 x 9-11)

Zeer zuur om te beginnen.

De tweede wedstrijd was onmiddellijk tegen zijn concurrent voor de 3de plaats. Helaas vond Kobe in deze wedstrijd ook niet onmiddellijk zijn beste spel ondanks dat er in de 2de set een moment was om de wedstrijd te doen kantelen. Deze set werd jammer genoeg verloren met 10-12.

De 3de wedstrijd begon ook slecht. 8-11 verlies tegen een speler waar hij normaal makkelijk van wint. Maar gelukkig kon Kobe zich toen herpakken en werden de volgende 3 setten gewonnen.

Wedstrijd 4 was geen probleem zodat we uitkeken naar de wedstrijd tegen favoriet Finn. De eerste set wist Kobe bijna te verrassen. Helaas 14-16 de boot in. De volgende sets liet Finn zien waarom hij volgend jaar een C speler wordt.

Wedstrijd 6 beloofde ook een mooie wedstijd te worden tegen Max. Het werd een wedstrijd van de opslagen. Beide spelers hadden last van elkaars opslag, alleen vond Kobe vlugger een antwoord op de opslagen van Max waardoor de eerste set werd gewonnen. In de tweede set kon Kobe steeds op voorsprong blijven, helaas op het einde van de set liep het mis. 1-1. De derde set werd vlot gewonnen waardoor Kobe 2-1 voor kwam. Een kleine verrassing in de maak? Helaas vond Max vanaf de 4de set een antwoord op de opslagen van Kobe en gingen de 4de en 5de set naar Max.

De laatste wedstrijd werd terug vlot gewonnen waardoor Kobe eindigde op 3 winstwedstrijden. Dit leverde hem een 5de plaats op voor de finaledag.

In de totale rangschikking over de verschillende fases eindigde Kobe knap 4de.

Na een lang seizoen is het nu tijd voor wat rust.

Top 12: Jamie knap derde en mogelijk richting EK!